Türkiye Erkek Basketbol Süper Ligi ve EuroLeague takımlarından Fenerbahçe Beko'da oynayan Amerikalı profesyonel basketbolcu Nigel Hayes-Davis son dönemlerde en çok konuşulan işlerden bir tanesine imza attı. Hayes-Davis, Zalgiris ile 2020 ve 2021 yıllarında Litvanya Kupası’nı, 2021’de ise Litvanya Ligi, Barcelona ile İspanya Kupası şampiyonluğu yaşarken, EuroLeague’de de yarı final oynamıştı. Fenerbahçe Beko'da forma giyen Nigel Hayes-Davis vegan bir yaşam sürerken patentini aldığı bir sosisli sandviç tavasını (ismi Harana Trey) satışa sürdü.

Sosisli

Deneyimli oyuncu Nigel Hayes-Davis bu konu hakkında EuroLeague websitesine açıklamalarda bulundu. Hayes-Davis, patentini aldığı sosisli sandviç tavasının yanı sıra vegan yaşamdan da bahsetti Davis “Kesinlikle işin en komik yanı bu. Bu harika bir şey, öyle değil mi? Biliyorum, biliyorum… Bunun ne kadar ironik olduğunun farkındayım, vegan biri çıkıp sosisli sandviç tavası yapıyor. Bence bunda hiçbir sorun yok çünkü neredeyse hiçbir arkadaşım vegan değil. Bu yüzden kendimden ziyade dostlarımı düşünerek bu işe girdim. O kadar özverili biriyim ki zamanımı başkalarının yararına olacak bir şey için harcadım. Vegan biri olarak sosisli sandviç makinesi yaptım ve bunun ne kadar komik olduğunun farkındayım. Yine de bu durum, kalbimin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.” dedi.

''Etrafımdaki insanlara ‘vegan olun’ demem.”

Hayes-Davis, vegan yaşamanın nasıl bir şey olduğunu da anlatırken “Veganlık benim gizli gücüm gibi, veganlığın bana enerji verdiğini hissediyorum. Kendimi her daim harika hissediyorum ve neredeyse hiç yorulmuyorum. Etrafta kesin cümlelerle veganlığın iyi veya kötü olduğunu anlatmaya çalışan insanlar var. Bana göre veganlık iyi ve işe yarayan bir şey, veganlığın benim üzerimdeki etkisi bakımından bunu söyleyebilirim. Yine de asla çıkıp etrafımdaki insanlara ‘vegan olun’ demem.” açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ