2023-2024 sezonunda ilk kez Ordu Futbolu'na katılım sağlayan Çaybaşı Belediyespor ile geçen sezon Ordu 2.Amatör Lig'de Play-Off oynayarak 1.Amatör Ligin kapısından dönen Fevzi Çakmak Gençlerbirliği karşı karşıya geldi. Sezonun ilk yarısında Ünye'de oynanan maçı Çaybaşı Belediyespor kazanan taraf olurken, sezonun ikinci yarısında ise bu kez kazanan taraf  Fevzi Çakmak Gençlerbirliği oldu.

Çaybaşı İlçe Sahası'nda oynanan maçta tam sekiz gol çıkarken iki takım da kazanmak için gol atma konusunda rakip kalede etkili oldu. Tam sekiz golün atıldığı mücadelenin 90.dakikalık diliminin ardından ise kazanan taraf Fevzi Çakmak Gençlerbirliği oldu. Hükmen galibiyeti dışında ligde son galibiyetini 5.haftada alan Fevzi Çakmak Gençlerbirliği, Çaybaşı Belediyespor karşısında kazandı ve bu süreçte kalan haftalar öncesinde Play-Off takibini sürdürdü.

Çaybaşı Belediyespor bu mağlubiyetle ligde üç puanda kalırken aldığı galibiyetle birlikte puanını 13 yaptı ve Play-Off potasının iki puan gerisinde yer aldı.