Ordu'da 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün iç ve dış saha maçlarında tribünlerde yer alan Bozukkale Taraftar Grubu ile Orduspor 1967 A.Ş.'nin iç ve dış saha maçlarında tribünlerde yer alan Fidangör Taraftar Grubu bu sezon takım kurma kararı almıştı. İki takımın taraftarları bu kez kendi taraftar gruplarının ismiyle oluşan takımlarını kurarak yeşil sahalara inmişti. Geçen hafta kulüp tarihindeki ilk karşılaşmalarını oynayan  Fidangörspor ile Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü, ligin 2.hafta mücadelesinde birbirlerine rakip olacak.

fidangör skk

Ordu 2.Amatör Lig'de aynı grupta yer aldığı belirlenen iki takım arasındaki mücadele merakla beklenirken, 2.haftada oynanacağı açıklanan müsabaka günü geldi çattı. Sezonun ilk haftası olan ve aynı zamanda kulüp tarihinin ilk maçında Yasonspor ile karşı karşıya gelen Fidangörspor 1-0 geriye düşüp penaltı kaçırdığı mücadeleyi uzatma anlarında attığı golle kazanmıştı. Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü ise ilk haftada Adem Aksoy Boztespor ile oynadığı maçta 1-1 berabere kalmıştı.

bozukkale

Fidangörspor ile Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü arasındaki kritik mücadeleye saha dışında olan taraftarların ve Ordulu futbolseverlerin yoğun ilgi göstermesi beklenirken, karşılaşma saat 11:00'de Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanacak.

Editör: Samet Karadağ