2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de 6.Hafta mücadelesinden bir tanesi Perşembe İlçe Sahası'nda İstanbul Boğazıspor ile Fidangörspor arasında oynanmıştı. Bu maçtan iki hafta önce Perşembe İlçe Sahası'nda oynanan maçta yedi kırmızı kart gördüğü bir maç oynayan İstanbul Boğazıspor, Fidangörspor karşısında sahaya esame listesinde yer almayan oyuncuları oynatırken iki takım arasındaki maç 2-2 bitti. Maç sonunda ise Fidangörspor ''İstanbul Boğazıspor'un esame listesinde adı bulunmayan ve cezalı olan futbolcuyu oynatmış olmasından dolayı şikayetlerimizi fotoğraf ve videolarla birleştirerek tüm kanıtlarıyla birlikte sunduk'' açıklamasını yapmıştı.

Fidangörspor'un itirazı ise sonuç buldu. Ordu 2.Amatör Lig'de İstanbul Boğazıspor ile Fidangörspor maçı ile ilgili olarak kararı Amatör Futbol Disiplin Kurulu verdi. İstanbul Boğazıspor ile Fidangörspor arasındaki maç 2-2 biterken alınan karar sonrasında İstanbul Boğazıspor'un belgeleri haksız kullanım eylemi nedeniyle hükmen mağlubiyeti kararı ve aynı zamanda üç puan silinmesi kararı verildi.

İstanbul Boğazıspor'un son olarak 11.haftada oynanan Akyazı Gençlikspor maçında da cezalı oyuncusunu oynattığı ve bu süreçte nasıl bir karar alınacağı merak edilmeye başlandı.