Filipinler 1.Lig ekibi Cebu FC, 2023-2024 sezonuna çok iyi başladı. Türk Futbolseverlerin de yakından takip ettiği bir takım olan Cebu FC'de takımın teknik direktörlüğünü Ordulu Memiş Özata yaparken, takım kadrosuna ise geçen sezondan bu yana Göktuğ Demiroğlu ve Devrim Ali Yanık yer alıyor. Memiş Özata'nın ekibi Cebu FC, Filipinler 1.Ligi'nde şu ana kadar oynadığı maçlarda aldığı galibiyetlerle ilk haftalarda zirve mücadelesi içerisinde yer alıyor. Nisan ayında başlayan lig sürecinde şu ana kadar Loyola FC (4-0), Tuloy FC (7-1), Maharlika Taguig FC (10-0), One Taguig FC (3-1) ve Philippine Air Force FC (5-0)'yi yenerken Kaya FC Iloilo (1-0) karşısında kaybetmişti. 

Memiş Cebu111

Kariyerine Filipinler 1.Ligi ekibi Cebu FC'de devam eden Türk Teknik Direktör Memiş Özata gösterdiği performans ile dikkat çekiyor. Futbola Hollanda'da Groninge altyapısında başlayan Memiş Özata daha sonra Türkiye'ye gelerek Konyaspor, Ankara Şekerspor, Yeni Salihlispor, Çorumspor, Giresunspor ve Orduspor'da oynamıştı. Futbolu Orduspor 1967 A.Ş.'de noktaladıktan sonra antrenörlük meziyetlerini Hollanda'da geliştiren ve ilk olarak Nevşehir Belediyespor'da Bölgesel Amatör Lig'de antrenör olarak Türkiye kariyerine başlayan Memiş Özata, uzun yıllar boyunca Ordulu teknik direktör Ali Rıza Sinan Bayraktar'ın ekibinde yer almıştı. Bayrampaşa, Orduspor ve sonrasında yine Bayrampaşa'da Bayraktar ile birlikte çalışan Memiş Özata, 2017-2018 sezonunda sürpriz bir şekilde Ordu 1.Amatör Lig'de Ulubey Belediyespor'un teknik direktörü olmuştu. 

Ulubey Belediyespor'da bir sezon kalan ve akabinde yine yardımcı antrenörlüğe dönen Memiş Özata, Slovakya 2.Lig ekibi Partizan Bardejov’u da çalıştırmıştı. Türkiye'de son olarak ise İskenderunspor’da Jan Olde Riekerink'le kulüp üst yönetici (CEO) ve Ümit Karan'la da teknik direktör olarak 3 yıllık sözleşme imzalanırken, Memiş Özata ise yardımcılık görevine getirilmişti. UEFA A Diploma, Akademi Yüksek Lisans, TFF Eğitmen ve Tudor sahibi olan Memiş Özata ''''Burada sorumluluğumun çok büyük olduğunu biliyorum. Türkiye'mizi ve teknik adamlarımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım, Türk antrenörlerinin çok yetenekli olduğunu Filipinlerde'de kanıtlayacağım'' dedi.

Editör: Samet Karadağ