52 Orduspor Futbol Kulübü kaptanı olarak Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park’ta sahaya çıkan Nazmi Candoğan, ilk 11'de sahaya çıkan futbolcular arasında sahayı en erken terk eden futbolu olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasında Play-Off Final maçının 33.dakikasında 52 Orduspor Futbol Kulübü kaptanı Nazmi Candoğan direkt kırmızı kart görerek oyun dışı kalmıştı. Bu karta kadar Çimentaş Elazığspor karşısında direnç bir oyun oynayan 52 Orduspor Futbol Kulübü 57 dakikasını 10 kişi oynadığı maçı 3-0 kaybederek 2.Lige çıkamamıştı.


Profesyonel futbol disiplin kuruluna sevk edilen Nazmi Candoğan, maçına ardından cezasını beklerken iki maç ceza aldı.. Nazmi Candoğan kırmızı kart gördüğü pozisyonda kaptanlık bandını Ersin Aydın'a verirken belki de son kez 52 Orduspor Futbol Kulübü kaptanı olarak sahaya çıktığı maçın ardından iki maç men cezası aldı. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Nazmi Candoğan'a bu ceza ''rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle'' verildi.

Maça kaptan olarak başlayan ancak sadece 33.dakika sahada kalan Nazmi Candoğan maçtan sonra ''52 Orduspor Futbol Kulübü camiasından özür dilerim. En kısa zamanda Başkanımızla konuşup gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Hakkınızı helal edin'' açıklamasını yapmıştı.

Editör: Samet Karadağ