2023-2024 sezonunda 23 Mayıs Perşembe günü Ziraat Türkiye Kupası finalinde Beşiktaş ile Trabzonspor karşı karşıya gelecek. Taraftarların maçın oynayacağı stadyum konusunda meraklı bekleyişi sona erdi ve Ziraat Türkiye Kupası finalinin oynayacağı stadyum belli oldu. Ziraat Türkiye Kupası Final müsabakası 23 Mayıs Perşembe günü saat 20.45'te Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak. Ziraat Türkiye Kupası finalinin oynanacağı stadı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan birlikte açıkladı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, final maçında iki takıma da başarılar dileyerek "İki güzide kulübümüzün başkanlarıyla çok güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı neticesinde hem Beşiktaş Kulübümüzün Başkanı hem Trabzonspor Kulübümüzün Başkanı ortak kararla İstanbul'da Ziraat Türkiye Kupası finalinin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanmasına karar verdik. Bu maçın aslında yeni bir başlangıç olmasını istiyoruz. Özellikle futbolun ve sporun dostluk, barış, kardeşlik olduğunu ve Fair-Play içerisinde gerçekleşmesi konusunda iki güzide kulübümüz de mutabıklar." diye konuştu.


Ziraat Türkiye Kupası finali için özel hazırlıklar olacağını da vurgulayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, şöyle devam etti: "Bir Milli Marş nasıl her milli maçta söyleniyorsa, burada da bir milli mutabakatla, 50 bin tane Türk bayrağı yaptıracağız. Kulüplerimizin bayrakları dışında Türk bayrakları bütün seyircilerimizde, taraftarlarımızın ellerinde olacak. İnşallah saat 19.00'da bir konser yapmayı planlıyoruz. Daha sonra kulüplerimiz ısınmaya çıkacak ve normal maç başlayacak. O yüzden Türkiye'nin özlediği tabloyu orada inşallah tüm Türkiye'ye göstermiş olacağız. Hem Beşiktaşımızın taraftarlarına hem Trabzonsporumuzun taraftarlarına hem tüm taraftarlara güzel bir şekilde bayram edasında, güzel bir karşılaşma seyrettirmeyi hedefliyorlar. Biz de Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu güzel final karşılaşmasının şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz. İki takıma da finalde başarılar diliyorum."