Geçtiğimiz günlerde serbest piyasada 110 TL'yi gören 50 randıman 1 kilo fındık güncel  fiyatı ne kadar oldu?

Fındık fiyatlarındaki düşüş, üreticilerin endişelenmesine neden oldu. Üreticiler, fındık fiyatlarının daha da düşmesinden endişe ediyor. Fındık ihracatında yaşanan düşüş, fındık fiyatlarındaki düşüşe neden olarak gösteriliyor. Fındık ihracatında yaşanan düşüş, fındık talebini azalttı ve bu da fındık fiyatlarının düşmesine neden oldu. İşte güncel fındık fiyatı...

fındıkk-8

Fındık fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi yoksa yükselişe geçecek mi belirsizliğini koruyor. Fındık ihracatında yaşanan düşüş devam ederse fındık fiyatlarının daha da düşebileceği tahmin ediliyor. Ancak, fındık fiyatlarının yükselişe geçmesi de mümkün. Fındık fiyatlarının ne olacağı, fındık ihracatının ne yönde gelişeceğine bağlı olacak.

Geçtiğimiz hafta 110 lira arasında seyreden fındık bu hafta düşüşle başladı. Ordu'da serbest piyasada 50 randıman 1 kilo fındık, 30 Ocak Salı günü itibarıyla 105 TL'den satılıyor. Geçtiğimiz hafta 90 lira arasında seyreden fındık bu hafta düşüşle başladı. 

İl il fındık fiyatı

Ordu'nun yanı sıra diğer illerde de fındık fiyatlarında düşüş yaşandı.

fındık-49

Trabzon'da fındık fiyatı 105 TL, Giresun'da 108 TL, Samsun'da 106 TL, Akçakoca'da 105 TL, Düzce'de 104 TL, Sakarya'da 104 TL, Kocaeli'nde 103 TL oldu.

Atakan Öztürk

Karan: Fındık Üreticisine Yeni Destekler Verilmeli Karan: Fındık Üreticisine Yeni Destekler Verilmeli

Editör: Atakan Öztürk