Ordu ve Giresun’da 2024 yılı tahmini fındık rekoltesini tespit için oluşturulan komisyonlar çalışmalarına başladı. Çalışmalarda ise fındık bahçelerinde kahverengi kokarca istilası bir kez daha gözler önüne serildi.

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü başkanlığında Ordu Üniversitesi, Ordu  Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Ordu Ziraat Odası Koordinasyon Kurulu, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin yer aldığı rekolte tespit komisyonu sahaya girerken, özellikle sahil kesiminde bahçelerde kokarca istilası tespit edildi.

Soydan: Gerçek rekolte ortaya çıkacak

Ordu’da 2024 yılı tahmini rekolte çalışmasının devam ettiğini söyleyen Türkiye Ziraat odaları Birliği (TOZB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinesinde 10 Kurumun temsilcilerinden oluşan komisyonun çalışmalarını sürdürüyor. Rekolte Komisyon ekibi fındık da zararlılar, hastalıklar, dökülmeler, çotanaklardaki boş oranlarını dikkate alarak gerçeğe en yakın tahmini rekolte sonucunu ortaya çıkaracaklar.” Dedi.  Soner ÖZDEMİR

Emek Partisi Fındığın Maliyetini Açıklayacak Emek Partisi Fındığın Maliyetini Açıklayacak

Editör: Soner Özdemir