Ordu Ticaret Borsası tarafından hazırlanıp Ticaret Bakanlığı’na sunulan “Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması” başlıklı URGE Projesi desteklenecek.

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, “Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması” başlıklı URGE Projemiz Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenme başarısı gösterdi.” dedi.

Rekabet önemli

“Marifet iltifata tabiridir” düsturundan hareketle, projenin hazırlanması, sunumu, takibi gibi hususlardaki başarılarından dolayı Proje Ofisimizi ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum diyen Başkan Kahraman, “URGE Projeleri “kümelenme” mantığı çerçevesinde uluslararası rekabete hazırlanmamız ve rekabetten üstün çıkmamız adına önem arz etmektedir. Günümüz şartlarında rekabete etki eden birçok faktör vardır ve şartlar çok hızlı değişmektedir. Bu değişime ayak uydurabilen, vahşi rekabet yerine kümelenme işbirliği ile kurumsallaşabilenler kâr maksimizasyonunu tesis ederek yarına kalacaktır.” Diye konuştu. Haber merkezi

Türkiye'de En Çok Bulunan Meyve Ağacı Fındık Oldu Türkiye'de En Çok Bulunan Meyve Ağacı Fındık Oldu