Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, göreve başladığı günden itibaren klasik belediyeciliğin dışına çıkarak faaliyete geçirdiği farklı çalışma metotları ile üreticilerin yüzü gülmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ordu’nun en önemli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük paya sahip olduğu fındıkta birim alandan daha fazla ürün almak için Başkan Güler tarafından başlatılan ve Büyükşehir Belediyesi’nin tarım şirketi ORTAR A.Ş. tarafından yürütülen Fındık Verimliliği (FINVER) Projesi kapsamında üreticilerden 5 yıllık süre için kiralanan fındık bahçelerinde hasat başladı.

Üreticilerin bahçelerinin 5 yıllığına kiralanmak suretiyle uygulanan FINVER projesiyle birlikte, miras ve çoklu hisse yoluyla bölündüğü için ekonomik olarak küçülerek bakımsız kalan bahçeler ile il dışında yaşayanların geride bıraktığı bahçeler, kiralama yöntemiyle ekonomiye kazandırıldı.

İlk hasat yapıldı

İki yıl önce başlanan projede bu yıl kiralanan yeni bahçelerle birlikte 460 dönüme ulaşan FINVER bahçelerinde 2022 yılının ilk hasatıda gerçekleştirildi. Altınordu ilçesine bağlı Nizamettin Mahallesinde bulunan FINVER bahçesinde yapılan yılın ilk hasatına Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz ve ORTAR A.Ş. Genel Müdürü Sancar Eser de katıldı.

İnan, işçilerle birlikte fındık topladı

Büyükşehir Belediyesi’nin bir diğer projesi olan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ uygulaması kapsamında FINVER bahçesinde bir araya gelen yerli işçiler tarafından gerçekleştirilen sezonun ilk hasatına katılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan’da işçilerle birlikte fındık topladı. Haber Merkezi