FİSKOBİRLİK Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Sakarya Ferizli ilçesinde düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı'nda fındık fiyatlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar, üreticilerin beklentilerini karşılayacak, ancak piyasada denge sağlayacak bir fiyat belirlemek için çalıştıklarını belirtti.

Bayraktar, muhalefetin öne sürdüğü yüksek fiyat beklentilerinin gerçekleşme olasılığının düşük olduğunu ifade ederek, "Muhtemelen açıklanacak fiyatla herkes memnun olmayabilir. Ben de bir fındıkçı olarak her olumlu ya da olumsuz gelişmeden etkileniyorum" dedi.

FİSKOBİRLİK Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bölge milletvekillerinden oluşan bir fındık çalışma grubunun aktif olarak çalıştığını ve makul, mantıklı bir fiyat belirlemek için çaba harcadıklarını söyledi. Bayraktar, "Yapılan ön yoklamada 135 TL gibi bir fiyat düşünüldü. Ancak benim tercihim 150 TL'dir. Geçen yıla göre daha iyi bir fiyat olabilir, ancak uçmayı beklemeyin" şeklinde konuştu.

17 yıldır FİSKOBİRLİK Başkanlığı görevini yürüten Bayraktar, dünya ve Türkiye'deki fındık piyasalarını yakından takip ettiğini belirterek, "Dünya piyasalarını iyi bilen biriyim. Sizin memnun olmanız için elimizden geleni yapacağız, ancak muhalefetin ortaya attığı rakamlarla karşılaştırmayın" diye ekledi.

Ordu’da Mavi Yemişin Kilosu Fındığı Üçe Katladı Ordu’da Mavi Yemişin Kilosu Fındığı Üçe Katladı

Editör: Atakan Öztürk