Fox TV, 22 Nisan 1993'te yayın hayatına başlayan İhlas Yayın Holding'in yayın kuruluşu olan TGRT'nin yayın haklarının devredilmesinden sonra aynı frekans üzerine 24 Şubat 2007 tarihinde kurulmuştu. Kanal, o tarihten beri "Fox TV" ismiyle yayın yapıyordu. Ancak Disney, Fox'un varlıklarının çoğunu satın alırken, Fox adını 20th Century Fox film markasından da çıkarmıştı. Bu hamle, Fox TV'nin de adını değiştirmesine yol açtı.

ZDFHTFJFY

Now TV'nin Anlamı Ne?

Now TV ismi, "şimdi" anlamına geliyor. Kanal, yeni ismiyle de aynı içerikleri sunmaya devam edecek.

Diğer ülkelerde de benzer değişiklikler yapıldı

Fox TV'nin isim değişikliği, Türkiye'de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde de gerçekleşti. ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Hindistan gibi ülkelerde de Fox TV, adını Now TV olarak değiştirdi.

Bu değişiklikler, Disney'in Fox'un varlıklarını satın almasının ardından yaşanan bir dizi değişiklikten sadece ikisi. Disney, Fox'un film ve televizyon stüdyolarının yanı sıra, spor yayıncılığı, yayıncılık ve kablo hizmetleri gibi diğer varlıklarını da satın almıştı.

Disney, bu satın almalarla birlikte eğlence sektöründeki en büyük oyunculardan biri haline geldi. Şirket, Fox'un varlıklarını kendi varlıkları ile birleştirerek, yeni bir eğlence devi oluşturmayı hedefliyor.

Editör: Atakan Öztürk