Arama motorlarında sıkça Furkan Aksoy kimdir kaç yaşında nereli? Furkan Aksoy'un eşi kim kiminle evlendi? gibi soruların cevapları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte merak edilen soruları sizler için derledik...

Furkan Aksoy kimdir kaç yaşında nereli? 

16 Nisan 1994'te Adıyaman şehrinde doğan Furkan Aksoy, günümüzde 29 yaşında ve Koç burcudur. Kendisi 1.77 cm boyunda ve 75 kilogram ağırlığındadır.

Furkan Aksoy, İstanbul'da yaşamaktadır ve eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine ilk adımını, TRT1'de 29 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan "Sevda Kuşun Kanadında" adlı dizide atmıştır. Bu dizi, Furkan Aksoy'un oyunculuk deneyimine ilk fırsatı sunmuştur.

"Sevda Kuşun Kanadında" dizisinin başrollerini Sevtap Özaltun ve Murat Ünalmış paylaşırken, Furkan Aksoy ise Yaman Demir karakterini başarıyla canlandırmıştır. Oyunculuk yetenekleriyle dikkat çeken Furkan Aksoy, bu dizideki performansıyla tanınmıştır.

Ayrıca, 2018 yılında ATV kanalında yayınlanan ve Osman Sınav'ın yönetmenliğini üstlendiği "Sen Anlat Karadeniz" dizisinde de rol almıştır. Bu dizideki karakteri Fatih Kaleli ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Duygusal yanları güçlü olan bu karakteri başarıyla canlandıran Furkan Aksoy, dizideki performansıyla da büyük takdir toplamıştır.

Furkan Aksoy'un eşi kim kiminle evlendi?

"Sen Anlat Karadeniz" dizisindeki Fatih karakteri ile tanınan oyuncu Furkan Aksoy, Sevde Çobanoğlu ile dünya evine girdi. Eski Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, oyuncu Furkan Aksoy'un şahitliğini üstlendi. Düğünde gece boyunca sahne alan sanatçı ise İzzet Yıldızhan oldu. Furkan Aksoy eşi Sevde Çobanoğlu hakkında ise net bir bilgi yer almamaktadır.

Furkan Aksoy'un oynadığı dizi ve filmler

  • 2019 – Sefirin Kızı (Lokman) (TV Dizisi)
  • 2018-2019 – Sen Anlat Karadeniz (Fatih) (Sinema Filmi)
  • 2017 – Sevda Kuşun Kanadında (Yaman) (TV Dizisi)

Sabiş Kuzuoğlu kimdir? Irmak Ünal'ın annesi kaç yaşında? Sabiş Kuzuoğlu kimdir? Irmak Ünal'ın annesi kaç yaşında?