2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de bu hafta Ordu'da oynanan maçlardan bir tanesi olan Orduspor 1967 A.Ş. ile Bursa Yıldırımspor maçı öncesinde Fair-Play görüntüleri sergilendi. Isınmak için sahaya çıkan konuk takım Bursa Yıldırımspor futbolcuları daha sonra seramoni ile birlikte bir anda Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerine gitti. Orduspor 1967 A.Ş.'de tribünlerde yer alan taraftarlar bir anda ne olduğunu anlamazken, işin aslı ise futbolcuların tribünlere ikram ettiği kestane şekeri oldu.

Kestane Şekeri Futbolcu

Yeni Ordu Stadyumu'nda Orduspor 1967 A.Ş. maçı için çimlere ayak basan Bursa Yıldırımspor futbolcuları maç öncesinde Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerine Bursa şehrinin coğrafi işaretli simgesi olan “Kestane Şekeri” ikramında bulundu. Taraftarlar ise futbolcuların maç öncesinde ikram ettiği kestane şekeri ile birlikte mutlu oldu. Bazı taraftarlar kestane şekerini hemen yerken bazı taraftarlar ise maç sonuna bıraktı.

“Kestane Şekeri” ikramı ile başlayan Orduspor 1967 A.Ş. ile Bursa Yıldırımspor arasındaki mücadele ise başladığı gibi sona erdi ve iki takım sahadan birer puanla ayrıldı.

Editör: Samet Karadağ