2023-2024 sezonunda kıyasıya süren Trendyol Süper Lig'de şampiyonluk yarışında ipi Galatasaray göğüsledi. Bir hafta önce kendi evinde taraftarları önünde Fenerbahçe'ye 1-0 kaybeden ve şampiyonluk şansını Konya'daki son lig maçına bırakan Galatasaray, beraberliğin yeteceği maçta Tümosan Konyaspor'u deplasmanda 3-1 mağlup etti. Ordu'da ise Galatasaray taraftarları maçın bitmesiyle birlikte şehirde şampiyonluk konvoyuna başladı.

Galatasaray taraftarları Ordu Altınordu'da özellikle Galatasaray Store önünde şampiyonluğu doyasıya kutlarken Ordu Büyükşehir Belediyesi önü ve Akyazı Sahil'de de Galatasaray taraftarları forma, atkı ve bayrakları ile şampiyonluk marşı söylemeye başladı. Galatasaray taraftarları adeta Ordu şehrini İstanbul'a çevirirken birçok noktada da meşaleler yaktı.


Cumartesi günü İstanbul'da Ordu ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Lig'in kapısından dönerken, hüznün yer aldığı Ordu'da bu maç kolay unutuldu ve kaybedilen finalin üzerinden geçen 24 saatlik dilimin ardından Galatasaray taraftarları şehri şampiyonluk şarkıları ile inletmeye başladı.
 

Editör: Samet Karadağ