2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de sezon başından bu yana kadrosuna kattığı oyuncularla dikkat çeken ve bu sezon şampiyonluk konusunda sürpriz yaşamak istemeyen Galataspor, Play-Off Yarı Final maçında Eskipazarspor'u geçerek adını finale yazdırdı. Kulüp tarihinde ikinci sezonunda mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de özellikle geçen sezon şampiyon olan Perşembespor'dan birçok futbolcuyu kadrosuna katan ve bu sezon hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Galataspor, bu sezon hata yapmadı ve geçen sezon elendiği Eskipazarspor'a eleyerek finale yükseldi.

galatasporrrr

Eskipazarspor ile Galataspor geçen sezon tek maçlı Play-Off sisteminde de karşı karşıya gelmişti. Play-Off Yarı Finalinde oynanan maçın hem 90 dakikası hem de 120 dakikasında eşitlik bozulmamış ve kazananı penaltılar belirlemişti. Eskipazarspor, penaltı atışlarında Galataspor'u geçerek finale yükselen takım olmuştu. Galataspor ve Eskipazarspor bu sezon daha da güçlendirdikleri kadrolar ile yine Ordu 1.Amatör Lig'de Yarı Finale kadar yükselirken gülen taraf bu kez Galataspor oldu.

galataspor-1200x780

Galataspor ilk maçta 4-1 yendiği Eskipazarspor karşısında rövanş maçında 1-1 berabere kaldı. İki maçta toplam skorda 5-2'lik avantajı elde eden Galataspor, bu sezon finale yükselmeyi başaran takım oldu.