2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve Eskipazarspor, Ulubey Belediyespor, Kotyora Futbol Kulübü gibi takımlarla birlikte C Grubu'nda yer alan Galataspor, kulüp rekoru kırmaya devam ediyor. Geçen sezon Eskipazarspor karşısında penaltı atışlarında elenerek Ordu 1.Amatör Lig'deki ilk sezonuna Yarı Final maçıyla noktalayan Galataspor, yeni sezonda ise yaptığı takviyelerle kulüp rekoruna her hafta yenisini ekliyor.

galataspor-1200x780

Galatasaray Futbol Okulu olarak altyapıda birçok farklı kategoride takımı olan ve zaman zaman Galatasaray'a altyaş kategorilerinde futbolcu gönderen Galataspor, A takım seviyesinde ise bu sezon 10.maçını Ünye'de oynayarak Ünye Gençlerbirliği'ni de yendi. Ordu 1.Amatör Lig'de şu ana kadar oynadığı tüm maçları kazanan tek takım olan Galataspor, oynadığı maçlarda rakipleri karşısında 45 gol atarken bu süreçte ise sadece Eskipazarspor maçında bir gol yedi.

galataspor-11

Bu sezon en farklı galibiyetini 9-0 kazandığı Ordu Gücü Futbol Kulübü maçında alan Galataspor, dört maçını da 5-0 ya da üzeri galibiyetle tamamladı. İşte Galataspor'un maçları

1.Devre

Galataspor 6 - 0 Fatsa Yaşamspor
Rüsumat4 GSK 0 - 5 Galataspor
Galataspor 6 - 0 Ünye Gençlerbirliği
Galataspor 9 - 0 Ordu Gücü Futbol Kulübü
Kotyora Futbol Kulübü 0 - 2 Galataspor
Galataspor 4 - 0 Ulubey Belediyespor
Eskipazarspor 1 - 2 Galataspor

2.Devre

Fatsa Yaşamspor 0 - 3 Galataspor
Galataspor 4 - 0 Rüsumat4 Gençlik ve Spor
Ünye Gençlerbirliği 0 - 4 Galataspor

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ