2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off Çeyrek Finali'nde Yeşilordu Futbol Kulübü, Galataspor maçında rakip takım forveti Mahmut Sarıgül'ün 'cezalı olmasına rağmen esame listesine yazıldığı' konusunda itiraz dilekçesi sunarken bu itirazın kabul edilmediği açıklanmıştı ancak Yeşilordu Futbol Kulübü'nün yeni bir dilekçe ile itirazını üst mercilere taşırken 30 Mart'ta oynanması gereken rövanş maçı ertelenmişti. Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından bu itiraz ile ilgili karar açıklandı.

yeşilordu-futbol-kulübüü-1

Amatör Futbol İl Disiplin Kurulu tarafından yapılan toplantıdan çıkan karar neticesinde ''Yeşilordu FK itirazı hakkında, 24.03.2024 tarihinde oynanan 1. Amatör Lig (Ordu) Yeşilordu FK – Galata Spor müsabakasında, itirazın reddine, Ordu İl Disiplin Kurulunun 27.03.2024 tarih ve 25/10 sayılı kararının onanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.'' açıklamaları yer aldı. Ordu İl Futbol Disiplin Kurulu bu itirazı '' Futbol Disiplin Talimatı’nın 92/12 maddesinde‘’ cezaların infazında hüküm ile karar verilmiş müsabakalar da dikkate alınır. ‘’ hükmü düzenlenmektedir. Ordu Futbol İl Temsilciliği tarafından ise Doğaspor – Galataspor müsabakası hüküm ile karara bağlanmıştır. Bu sebeplerle Futbol Müsabaka Talimatı, Futbol Disiplin Talimatı ve yerleşik AFDK kararları netice başvurunun reddi ile ceza verilmesine yer olmadığına oy birliği ile karar verilmiştir.'' maddesiyle reddetmişti.

Yeşilordu-FK-2

Şimdi ise Yeşilordu Futbol Kulübü ile Galataspor maçının rövanş tarihi belli olacak. İlk karşılaşmayı Galataspor 3-1 kazanmıştı.
 

Editör: Samet Karadağ