Kulüp tarihinde ilk kez bu sezon A Takım seviyesinde Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve beklentileri karşılayarak alkış alan bir performans ortaya koyan Galataspor, aynı zamanda altyapıda aldığı başarılarla da sezonu başarılı bir şekilde tamamladı. Ordu Galatasaray Futbol Okulu olan Galataspor, birçok farklı yaş grubunda final ve yarı finaller gördü. Gökmen Yavuz'un öğrencileri, 2022-2023 sezonunda adeta rakiplerine gözdağı verdi.

Ordu 1.Amatör Lig'de önce grubunda başarılı sonuçlar alan Galataspor, devamında ise Play-Off Yarı Finali'ne kadar gitmeyi başarı ve penaltılarda Eskipazarspor'a elenerek finalin kapısından döndü. Galataspor, U18 ve U17 takımları ile Ordu'da kendi Yerel Ligleri'nde final oynama başarısı gösterirken U16 ve U15 takımları ile yarı final maçları oynadı. 

Galataspor U14 takımı Ordu U14 Ligi'nde şampiyonluk sevinci yaşadı ve U14 Türkiye Şampiyonası'nda Ordu'yu temsil etme hakkı kazandı. Ordu Galatasaray Futbol Okulu olan ve Galataspor adıyla mücadele eden takımın U13 ekibi grubunu dördüncü sırada bitirirken, U12 takımı Çeyrek Final oynadı. Galataspor U11 takımı ise geçtiğimiz gümlerde Ordu U11 Ligi'nde final oynayarak şampiyonluk ucundan döndü.