İsmail Saymaz katıldığı televizyon yayınında 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimler hakkında İYİ Parti hakkında yorumlarda bulundu.  Saymaz'a göre İYİ Parti ve CHP ittifak devam etseydi Ordu'da seçimleri İYİ Parti'nin alabileceğini belirtti.

Saymaz, Meral Akşener'in Toplumsal dalgayı ve sembolik figürleri göremediğini söyledi. Ayrıca kendini hasımlaştırdığını ve Özgür Özel’i olabildiğince alttan aldığını dile getirdi. Meral Akşener’in tarih yazabileceğini vurguladı. 

Saymaz, "İYİ Parti seçmenlerinin İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı kendisinden saydığını, büyükşehirlerde proteste oylarının en güçlü aday kimse ona yöneleceğini anlattım. Bunun karşısında İYİ Parti’nin oylarının yüzde 35’inin İstanbul, Ankara ve İzmir’den geldiğini söyledim. Oy düşmesine bağlı olarak barajın altına inebileceğini, Meral Akşener’in koltuğunu koruyamayacağını söyledim. Bunu dediğim için bana günlerce hakaret ettiler. Tersi olsaydı ne olurdu? İYİ Parti bu seçimde değil de, ittifakı benimseseydi şu an Ordu ve Samsun ondaydı.  Ayrıca Balıkesir, Bursa ve Hatay gibi iller de kazanılabilirdi. CHP ile anlaşma sonucunda başka büyükşehirleri de alabilirdi. ve AK Parti Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de sıkışmış temsiliyet bakımından azınlığa düşmüş bir partiye dönüşebilir. Bu, İYİ Parti’nin de CHP ile yazdığı tarih olabilirdi" şeklinde konuştu.

Koray Aydın’dan Enver Yılmaz’a Destek Açıklaması Koray Aydın’dan Enver Yılmaz’a Destek Açıklaması