Sezonun devre arasında 2.Lig ekibi Serik Belediyespor'a transfer olan ve geçtiğimiz günlerde kan kanseri teşhisi koyulan Orduspor 1967 A.Ş.'nin eski savunma oyuncusu Mümin Talip Pazarlı vefat etti. Orduspor 1967 A.Ş.'de geçen sezon ligin devre arasında Cahit Erçevik'in raporu doğrultusunda Düzcespor'dan transfer edilen Mümin Talip Pazarlı, bu sezonun ilk yarısında 2.Lig'de Ankara Demirspor forması giyerken devre arasında ise Serik Belediyespor'a transfer olmuştu. Bu sezon ilk yarıda 6 maça çıkan Mümin Talip Pazarlı, devre arasında transfer olduğu Serik Belediyespor'da ise 4 maça çıkmıştı. 

Mümin Talip Pazarlı


Orduspor 1967 A.Ş.'de sadece yarım sezon kalan ve bu süreçte 17 maça çıkan savunma oyuncusu Mümin Talip Pazarlı'ya kan kanseri (Lösemi) teşhisi konuldu. Son olarak 31 Ocak'ta oynanan Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş. maçında sahaya çıkan Pazarlı'nın tedavi sürecine başlandığı öğrenilmişti. Mümin Talip Pazarlı'nın vefat haberi ise Türk Futbolu'nu ve sevenlerini yasa boğdu.

Kariyerinde Beylerbeyi, Tire 1922 Spor, Çorum Futbol Kulübü, Anagold 24 Erzincanspor, Düzcespor, Orduspor 1967 AŞ, Ankara Demirspor ve Serik Belediyespor forması giyen Mümin Talip Pazarlı, kan kanserine yenik düştü.

Editör: Samet Karadağ