Uzm. Dr. Ali Coşkun hem savunma sanayisindeki gelişmeyi hem de sağlık ordusunun gücünü birleştirerek ülkelerin daha parlak bir geleceğe sahip olabileceklerini ifade etti.

"Sağlık Ordusunun Kıymeti İyi Bilinmeli"

Sağlık ordusunun komutanı olan doktorlar ve sağlık personelinin zor şartlarda kahramanca görev yaptığını vurgulayan Coşkun, "Bu değerli mensupların kıymetinin iyi bilinmesi gerekiyor. Vatandaşların, zor günlerde ortaya çıkan sağlık ordusunun değerli çalışanlarını asla unutmamaları ve saygı göstermeleri gerekiyor. Ayrıca, morale zarar verecek davranışlardan kaçınılması ve sağlık çalışanlarının motivasyonunu yüksek tutarak doktorların yurt dışına gitmemesi için çaba gösterilmeli" dedi.

sağlık ordusu 1

Batı ülkelerinin ülkenin kısıtlı imkânlarıyla yetişen genç hekimlere göz diktiğini ifade eden Uzm. Dr. Ali Coşkun, "Hekimlerin sahadaki olumsuzlukları fırsata çevrilerek hekimler cazip tekliflerle çalınmaya çalışılıyor. Hekimlerin sahadaki olumsuz koşullarının ivedilikle ortadan kaldırılmalı" diye belirtti.

"Doktorlar Ülkelerini Terk Etmemeli"

sağlık ordusu 2

Vatandaşlara da seslenen Coşkun, "Vatandaşlarımız hekimlere ve sağlık personeline hak ettikleri saygıyı göstermeli, onları korumalı. Meslektaşlarım da ülkelerine hizmet etmeli ve ülkelerini terk etmemeli" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Acil Sağlık Hizmetleri Toplandı Acil Sağlık Hizmetleri Toplandı

Editör: Merve Tepecik