Profesyonel ekipler tarafından verilen eğitimler kapsamında öğrenciler ilkyardım farkındalık, yanma ve yangın bilgisi, yangından önce alınması gereken önlemler, yangının oluşumu ve gelişimi, yangın yerindeki tehlikeler, yemeklik yağ yangınları, sıvı yangınları, LPG ve doğal gaz yangınları uluslararası standartlarda teorik ve uygulamalı olarak bilgilendirildi.

Giresun Üniversitesi Espiye Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğretim Görevlisi Ali Şükrü Cihan ve öğrenciler kendilerine sunulan bu eğitim imkânı için Ordu İtfaiyesine teşekkür etti.

“Tecrübelerinden yararlandık”

Ordu Itfaiye Bi̇r

Açıklamalarda bulunan Ali Şükrü Cihan, “Sivil savunma ve itfaiyecilik alanında en fazla öğrenciye sahip iliz. Uygulamalı ve teorik olarak okulumuzda gerekli eğitimleri veriyoruz. Karadeniz’de donanım olarak böyle bir tesisin Ordu’da olması ve kapsamlı eğitimler verilmesiyle nedeniyle sık sık buraya gelerek eğitimler alıyoruz. Bugünkü eğitimimiz de çok verimli geçti. Meslek hayatımızda bizlere yansıyacak olan durumları Ordu İtfaiyesi ekipleri bizlere anlatarak bilgilendirdi. Tecrübelerinden yararlandık. O nedenle bizlere bu imkânı sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler başta olmak üzere itfaiye teşkilatımıza çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

OBİTEM ziyaretini tamamlayan öğrenciler, Altınordu İtfaiye Grup Amirliği’nde bulunan 42 metre merdivenli, çok maksatlı itfaiye aracı ve Arama Kurtarma Amirliği’ne bağlı araç ve ekipmanları inceledi.

Ordu İtfaiyesi Samsun’un Yardımına Koştu Ordu İtfaiyesi Samsun’un Yardımına Koştu

Editör: Merve Tepecik