Ordu Kumru doğumlu olan ve futbolculuk yaşantısının büyük bir bölümünü Kumruspor'da geçiren 37 yaşındaki Ömür Yakışık, kramponlarını 2021-2022 sezonun sonunda asmıştı. Ömür Yakışık, futbolu bıraktıktan hemen sonra teknik direktör kariyerine hızlı bir giriş yaparken 2022-2023 sezonunda 52 Yalıköyspor'u çalıştırmaya başlamıştı. Kurduğu kadro ve takıma aldığı futbolcularla birlikte hedefe giden bir takım oluşturan Ömür Yakışık, teknik direktörlük kariyerininin ilk yılında 52 Yalıköyspor'u Play-Off oynatma başarısı göstermiş ve Play-Off maçında Galataspor'a elenerek sezonu tamamlamıştı.

Ömür Yakışık

Ömür Yakışık'taki potansiyeli adının futbolculuk döneminde sıkılıkla yan yana geldiği Kumruspor görürken, Mavi-Beyazlı ekip eski futbolcusunu bu sezon başında takımın başına getirmişti. Ordu Futbolu'nda birçok kez Play-Off oynama başarısı gösteren ve yeni sezonda da iyi bir takım kurması beklenen Kumruspor, takımın başına genç antrenör Ömür Yakışık'ı getirmişti. Kumruspor, Ömür Yakışık ile yeni bir yapılanmaya giderken ipleri eline alan genç teknik direktör Kumruspor'a adeta baharı yaşattı. Oynattığı futbolla her maç taraftar sayısının arttığı Kumruspor'u finale taşıyan teknik direktör olan Ömür Yakışık, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan final maçında oynattığı oyunla alkışlanırken 120 dakika süren maçta kaybeden taraf olmuştu.

Futbol oynadığı dönemde kaptanlık pazubandını da taktığı Kumruspor'da teknik direktör olarak 24 maçta 16 galibiyet alan Ömür Yakışık 3 beraberlik ve 5 yenilgi almıştı. Kumruspor'u golcü bir takım yapan ve 24 maçta rakiplerine 52 gol atan takımın teknik direktörü olan Ömür Yakışık, Kumruspor taraftarlarının yoğun destek olduğu Kumru İlçe Sahası'nda oynadıkları 12 maçta sadece 1 mağlubiyet alırken takımın iskeletini koruduktan sonra takım son iç saha maçlarında adeta gövde gösterisi yapmıştı. 
 

Editör: Samet Karadağ