Akyazı sahili plaj mevkiinde bulunan Altınordu Belediyesi ücretsiz otopark alanında gerçekleşen konserde sahne alan sevilen sanatçılar dillere pelesenk olmuş ezgilerini Altınordulular için seslendirdiler. Altınordu Belediyesinin yaza merhaba etkinliklerinden biri olan gençlik konserinde saatler öncesinden alanı dolduran sanatseverler unutulmaz bir akşam yaşadılar.

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konser, bir şölen ve festival tadında gerçekleşti. Alanı ve civar yolları dolduran on binler kırmızı beyaz Türkiye sloganları ile adeta Altınordu’yu inlettiler. Sanatçıların seslendirdikleri eserlere hep birlikte eşlik eden sanatseverlerin cep telefonu ışıkları ile yaptıkları görsel şov ise renkli görüntüler oluşturdu.

Enerjinin, heyecanın coşkunun ve temponun hiç düşmediği konserde seyircileri selamlayan Başkan Tören, sanatın birleştiriciliğine vurgu yaptı.

Yaz boyunca Altınordu’nun birçok etkinliğe ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Tören “Bu yaz bizler için, gençlik için, genç cumhuriyetin genç şehri Ordu’muz ve Ordu’nun kalp merkezi Altınordu’muz için bam başka geçecek. Hep birlikte heyecanı dorukta, sevgiyi zirvede yaşayacağımız kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz sizleri bekliyor” dedi.

Altınordu’nun bir sanat şehri olduğunun altını çizen Başkan Tören, “Maviyle yeşilin, yağmurla güneşin, 4 mevsimin şiirleştiği bir şehirde yaşıyoruz. Fikirlerimiz başka olabilir, hayata çok farklı yönlerden bakabiliriz hiç önemli değil. Ama sanatla yükselen ruhlarımızla biz biriz, beraberiz bir aradayız. Dolayısıyla bizleri aynı paydada birleştiren değerlerde hep bir arada olmaya devam edeceğiz.

Biz bu birlik ruhuyla kentimizi bilimle teknolojiyle ama sanatla ve kültürle yükseltmeye kararlıyız. Onun için diyoruz ki Altınordu sanatın şehridir. Sanatın şehrinde sevdanın şehrinde müziğe yol verilmeli sizleri birlik ruhuyla sevgi ve dayanışma ruhuyla selamlıyorum” diye konuştu.

Konser sanatçılara çiçek takdimiyle son buldu.

Altınordu Belediyesinin kültür ve sanat etkinliklerini çok başarılı bulduklarını ve çok beğendiklerini belirten vatandaşlar konser için Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.