2023-2024 Voleybol Sezonu Vodafone Sultanlar Ligi Play-off Final Etabı, Fenerbahçe Opet-Eczacıbaşı Dynavit eşleşmesinde oynanan beşinci karşılaşmasının ardından sona erdi. Serinin beşinci ve son maçında rakibi Eczacıbaşı Dynavit’i 3-0 (25-18, 25-22, 27-25) mağlup eden Fenerbahçe Opet seride durumu 3-2’ye getirdi ve sezonu şampiyon olarak tamamladı. Maçın ardından şampiyon olan Fenerbahçe Opet büyük sevinç yaşarken, Ordu Mesudiye doğumlu Gizem Örge şampiyonluğu ilk olarak gözyaşları ile kutladı. Kariyerine yeni bir şampiyonluk ekleyen Gizem Örge'nin gözyaşlarını takım arkadaşları sildi ve şampiyonluk kutlamalarına ortak etti.

Örge Gizemmm

Sultanlar Ligi’nde 7.kez En İyi Libero Ödülü’nün sahibi olan ve Türk Voleybolu'nun en önemli bireysel başarılarından bir tanesine imza atan Gizem Örge, aynı zamanda üst üste 3. kez Sultanlar Ligi final serisinde en iyi libero seçildi. Gizem Örge, bu sezon öncesinde 2021-2022 ve 2022-2023 sezonunda da En İyi Libero Ödülünün sahibi olmuştu. Voleybol literatürüne ‘savunma bakanı’ olarak geçen Ordulu voleybolcu Gizem Örge, kendisinin yer aldığı son dört turnuvada en iyi libero seçildi.

Gizem Örge

Dünya, Avrupa ve Türkiye Ligi'nde “En İyi Libero” ödüllerine sahip olan Örge, 2021-22 sezonunda Fenerbahçe Opet'e transfer olmuştu. Ordu Mesudiyeli Gizem Örge bu yıl gerçekleşen CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda adeta fırtınalar estirmişti, maçların parlayan yıldızı olmuştu. Gizem Örge son katıldığı turnuvalarda birçok maçta yaptığı savunma ile önemli katkılar sağladı.