Olimpiyat Elemeleri için Japonya’da olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci maçında Bulgaristan’ı 3-0 yenerken üst üste 17. galibiyetine ulaştı. Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonluğu'nda alınan altın madalyanın ardından Olimpiyatlara giderek şampiyonluk yaşamak isteyen Filenin Sultanları'nda Ordulu Gizem Örge'den önemli açıklamalar geldi.

Gizem Örge: ''Biz Artık Gerçekten Voleybol Ülkesiyiz''

Japonya'da Porto Riko ve Bulgaristan maçları öncesinde Youtube'de Asist Analiz programına konuşan Ordu Mesudiyeli Gizem Örge: ''Hiç gitmedim, gitmek istiyorum. Bir sporcunun olabileceği en yüksek seviye ve biz artık yakaladığımız enerjiyle, aslında bu takım çok tecrübeli artık. Tecrübe dediğiniz şey yani kazanarak sadece tecrübe kazanılmıyor. Bu takım bugün bu seviyeye gelene kadar çok fazla fedakarlık yaptı, çok mücadele verdi, çok şey verdi. Bugün ben de bu takımın bir parçaşıyım. Bu çok hak edilmiş bir başarı. Ve ben bunun devamının geleceğini düşünüyorum. Biz artık gerçekten voleybol ülkesiyiz.” açıklamasını yaptı.

gizem örge-11

Ordu Mesudiyeli Gizem Örge 2023 yılında Sultanlar Ligi, Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyanası'nın en iyi liberosu seçilirken, Olimpiyat Oyunları'na da giderek başarı yakalamak istiyor.

Olimpiyat Elemeleri'nde B Grubu’nda yer alan Millilerin kalan maç programı şöyle;

19 Eylül Salı - 07.00 Türkiye  – Peru / TRT SPOR
20 Eylül Çarşamba - 07.00 Türkiye  – Arjantin / TRT SPOR
22 Eylül Cuma - 10.00 Türkiye  – Brezilya / TRT SPOR
23 Eylül Cumartesi - 13.30 Türkiye  – Japonya / TRT SPOR
24 Eylül Pazar - 10.00 Türkiye  – Belçika / TRT SPOR

SAET KARADAĞ