2024 yılında Antalya'da başlayan ardından ikinci hafta maçlarının Amerika Birleşik Devletleri'nde oynandığı Voleybol Milletler Ligi'nde maçlar sona erdi. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı son maçında ev sahibi ABD karşısında karar setinde 3-2 kazanırken, daha önce kulübü Fenerbahçe'de 'Savunma Bakanı' ardından Milli Takım performansından dolayı 'Milli Savunma Bakanı' lakabını alan Gizem Örge, sınır ötesi ABD'de dünyaları savundu.

gizem örge-11

Voleybol Millet Ligi'nde son şampiyon Türkiye forması ile bu turnuvada da adından söz ettirmeye başlayan Gizem Örge, Voleybol Milletler Ligi'nde ilk iki hafta istatistiklerinde ön plana çıkan isim oldu. Oynadığı 5 maçın 4'ünde sahanın, 1'inde takımının en çok savunma yapan oyuncusu olan Ordu Mesudiyeli Gizem Örge, Voleybol Milletler Ligi ilk iki haftasındaki istatistiklere göre en iyi servis karşılayan isim oldu. Örge'nin istatistikleri 69 top %67 pos %35 perf. 1 hata ve 69 başarılı savunma olarak kayıtlara geçti.

Gizem Örge'nin Boyu Kaç?

Mesudiye eski belediye başkanlarından Mustafa Demir’in torunu olan Gizem Örge sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Tribünlerde, ekran başında yüreği bizimle çarpan milyonları böyle kucaklıyorum. Hong Kong’da görüşmek üzere'' dedi.

Editör: Samet Karadağ