Kadın Futbol 2.Lig ekibi Rüsumat4 Gençlik ve Spor altyapısından yetişen tecrübeli kaleci Gizem Özmen bu sezon ilk kez farklı bir takıma transfer olurken, iki maçlık bir süreçte 1.Lig ekibi Sakarya Futbol Spor Kulübü formasını giydi ve Play-Out oynayan yeni takımı ligde kaldı. Ordu'yu Kadın Futbol 2.Ligi'nde temsil eden ve bu süreçte birçok maçta takımın kalesini koruyarak zaman zaman kaptanlık pazubandını da koluna takan Gizem Özmen için ilginç bir sezon oldu. Gizem Özmen, önce Rüsumat4 Gençlik ve Spor ile 2.Lig'de ardından ise Sakarya Futbol Spor Kulübü ile 1.Lig'de son maçla ligde kalma sevinci yaşadı.

Altyapısından yetiştiği Rüsumat4 Gençlik ve Spor formasını bu sezonla ile birlikte 84 maçta giyen 2001 doğumlu kaleci Gizem Özmen, bu sezon Kadın Futbol 2.Ligi'nde takımının 14 maçının tamamında forma giyerken son hafta oynanan Sicim Grup Ankara Metropol Spor karşısında alınan 2-1'lik galibiyet sorasında takım kümede kalmayı garantiledi. Gizem Özmen daha sonra 1.Lig ekibi Sakarya Futbol Spor Kulübü'ne transfer olurken 1.Lig Play-Out maçlarında forma giydi.

Sakarya Futbol Spor Kulübü, Mart ayında Konya İdmanyurdu Spor ile oynadığı rövanşlı Play-Out maçlarının ilkinde 0-0 berabere kalırken ikincisini penaltılarla 4-3 kazanarak ligde kalmıştı. Bu iki maçta da kaleyi Ordulu kaleci Gizem Özmen korurken, final maçında üç penaltı kurtararak penaltılarda son golü atan Gizem Özmen iki farklı takımla iki farklı ligde son maçlar sonrasında kalarak unutamayacağı bir sezon tamamladı.
 

Editör: Samet Karadağ