Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden Kumruspor'da forma giyen golcü futbolcu Ali Eyeşmek, Galataspor ile oynanan final maçının ardından açıklamalarda bulundu. Kumru ile özdeşleşen bir futbolcu olan Ali Eyeşmek, 2006 yılından bu yana Kumruspor ve Kumru Esnafspor formaları giymişti. Özellikle 2017-2018 sezonunda attığı gollerle takımı Ordu 1.Amatör Lig finaline taşıyan Ali Eyeşmek, takibindeki yıllarda da attığı gollerle lige damga vurmuştu.

ali-eyeşmek

Ali Eyeşmek, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan final maçında sahaya kaptan olarak çıkarken maçın bitmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Bu şehrin sokaklarında renklerine aşık büyüdüğümüz büyük Kumruspır ailesi. Sezon başından beri verdiğimiz mücadeleyi taçlandırmak çok istedik. Yanımızda o kadar çok hissettik ki sizin desteğiniz bize inanılmaz güç verdi. Yeniden daha güçlendirdiniz bizi. Elbet bir gün istediğimiz yerde alacağız. Var olsun Kumruspor, çok yaşa Kumruspor''^dedi.

1990 doğumlu Ali Eyeşmek geçen sezon başında Ömür Yakışık'ın çalıştırdığı 52 Yalıköyspor'a transfer olurken, sezonun devre arasında Kumruspor'a geri dönmüştü.