Kavurucu yaz günlerinin vazgeçilmezi olan Golf Dondurma Türk malı mı? Golf Dondurma kimin sahibi kim? İşte detaylar...

Golf Dondurma Türk malı mı?

Golf Dondurma Türk malıdır.  Natura Gıda San. ve Tic. A.Ş. olarak 2001 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan Golf Dondurma 2003 yılında Bursa fabrikasında,2014 yılında Kahramanmaraş fabrikasında üretime başlamış olup yirmi yıldır Türk tüketicisine kaliteli ve güvenilir ürünler sunmaktadır.

Golf Maraşım, Golf Bravo, Golf Roko, Golf Royal Gourmet gibi değerli markalar, sadece Türkiye'de değil yurtdışında da beğenilerek tüketilmektedir. Ürünlerin lezzeti Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından da tescillenmiştir. Golf Maraşım ve Golf Roko ailesinin tüm ürünleri Üstün Lezzet Ödülüne layık görüldü. Bazı kaynaklarda Golf Dondurma'nın İsrail malı olduğu veya İsrailli bir şirkete ait olduğu yönünde yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Bu bilgiler doğru değildir.

Golf Dondurma kuruluşundan bu yana Türk şirketi olarak faaliyet göstermektedir ve üretim tesisleri de Türkiye'dedir.

2003 yılında Bursa'da 10 milyon litre kapasiteli bir fabrika ile yola çıkan Golf Dondurma, bugün 200 milyon litreye ulaşan üretim kapasitesi ve Bursa ve Kahramanmaraş'taki fabrikalarıyla Türkiye'nin önde gelen dondurma üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Markanın kalbinde 7'den 70'e her yaştan tüketicinin severek tüketeceği yeni ve yenilikçi ürünler sunma hedefi yatmaktadır. Bu doğrultuda Golf Dondurma, 20 yıllık serüveni boyunca sayısız yeniliğe imza atmış ve dondurma severlere unutulmaz lezzetler sunmuştur.

Çeşitli meyvelerden üretilen enfes sorbeleri, bol sütlü ve lezzet dolu Maraşım dondurmaları ve Belçika çikolatasının yoğun aromasını dondurmada buluşturan ürünleriyle Golf Dondurma, her damak tadına hitap etmeyi başarmaktadır.

2015 yılında logosu, ürünleri ve ambalajları yenilenen Golf Dondurma, bu değişimle birlikte modern ve dinamik bir imaj kazanmıştır. Aynı yıl Kahramanmaraş fabrikasında ürettiği "Maraşım" markasıyla Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü'nden "Üstün Lezzet Ödülü"nü alan marka, bu sayede Kahramanmaraş'ın dondurma konusundaki haklı ününü Türkiye ve dünyaya duyurmaya devam etmektedir.

Golf Dondurma kimin sahibi kim?

Gold Dondurma'nın %55 oranıyla en büyük hissedarı olan Natura Gıda San. ve Tic. A.ş'ye aittir. Bu bilginin haricinde net bir bilgi bulunamamıştır.

Editör: Kerim Gültaş