Gönül Yazar öldü mü yaşıyor mu? Gönül Yazar son hali? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Gönül Yazar Kimdir

Gönül Yazar, 12 Ağustos 1936'da İzmir'de doğdu. Mürşide Gönül Özyeğiner olarak dünyaya gelen Yazar, Türk sanat müziği şarkıcısı ve sinema oyuncusu. Türk müzik tarihinde yer alan en uzun soluklu isimlerden biridir.

Yazar, ilkokul yıllarında müziğe ilgi duymaya başladı. 15 yaşındayken katıldığı Ege Ses Kraliçesi Yarışması'nı kazanarak sanat hayatına başladı. 1952 yılında Necdet Yazar ile evlendi ve Ankara Radyosu'na girdi.

Yazar, Türk sanat müziğinin yanı sıra pop müziği ve caz müziği de seslendirdi. "Sensiz Saadet Neymiş", "Sevemedim Karagözlüm", "Bir Demet Yasemen" gibi birçok hit şarkıya imza attı.

Yazar, sinemada da aktif olarak yer aldı. 1953 yılında "Gönül Bahçesi" filminde rol alarak sinema hayatına başladı. "Aşk Dediğin Laf Değil", "Nazlı Hilal", "Keşanlı Ali Destanı" gibi birçok filmde rol aldı.

Yazar, 1963 yılında Özden Çelik ile evlendi. Bu evlilikten Yasemin Simavi adında bir kızı oldu.

Yazar, günümüzde de aktif olarak müzik ve sahne çalışmalarını sürdürmektedir. 2022 yılında çıkardığı "Gönül Yazar 75 Yaşında" albümü büyük beğeni topladı.

Yazar, Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Zengin sesi ve sahne performansıyla Türk müziğine önemli katkılarda bulunmuştur.

Gönül Yazar Öldü Mü

Gönül Yazar ölmedi. 21 Ocak 2024 tarihi itibarıyla 87 yaşında olan Yazar, İstanbul'da yaşıyor. 2021 yılında evinde geçirdiği kaza sonucu kaburgalarını kırmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Ancak tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Gönül Yazar, günümüzde de aktif olarak müzik ve sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

Gönül Yazar'ın öldüğünü iddia eden haberler, 2021 yılında yaşadığı kazadan sonra ortaya çıkmıştı. Ancak bu haberler, Yazar'ın yakın çevresi tarafından yalanlandı.

Editör: Deniz İnal