Yıllarca Haber Global kanalında haber spikerliği yapan Gözde Şeker kimdir? Gözde Şeker hangi kanala transfer oldu? Detayları haberimizde..

Gözde Şeker Kimdir

Gözde Şeker, 1987 yılında İstanbul'da doğmuş bir gazeteci, televizyon haber programı sunucusu ve editördür. Eğitim hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon Bölümü'nde başlamış ve ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nden mezun olmuştur.

Kariyerine olan ilgisi, henüz lise yıllarındayken 16 yaşında staj yaparak başlamıştır. İlk olarak CNN Türk Ekonomi servisinde staj yaparak medya sektörüne giriş yaptı. Daha sonra ekonomi muhabiri olarak görev aldığı CNN Türk'te 5 yıl çalıştıktan sonra TRT Türk'ün kuruluş aşamasında yer aldı. Önce Bosna Hersek'te TRT Türk temsilciliğini kurdu ve 4 yıl boyunca Bosna Hersek temsilcisi olarak görev yaptı. Ardından Tunus'ta da TRT Türk temsilciliği görevini üstlendi.

Gözde Şeker, medya alanındaki deneyimlerinin bir sonucu olarak TRT Türk Küresel Bakış programında editörlük yaparak kendini gösterdi. Daha sonra Habertürk'e geçerek pek çok kuşağın sunuculuğunu üstlendi ve Dış Haberler Müdürü olarak da görev aldı. Ekim 2018'den itibaren Haber Global'de hafta sonu haberlerini sundu.

Gözde Şeker Hangi Kanalda Çalışıyor

2018'den beri Haber Global bünyesinde çalışan Gözde Şeker yeni sezon itibariyla Halk TV'de çalışacağını sosyal medya hesabından açıklamıştı

Mehmet Perinçek Kimdir Babası Kim? Mehmet Perinçek Kaç Yaşında Nereli? Mehmet Perinçek Kimdir Babası Kim? Mehmet Perinçek Kaç Yaşında Nereli?