2024-2025 sezonu öncesinde Olağan Seçimli Genel Kurul yapan ve Şükrü Bodur'u yeniden başkan seçen 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde transferler arka arkaya açıklanacak. İlk olarak iç transferi halletmek isteyen 52 Orduspor Futbol Kulübü, ilerleyen yaşına rağmen gösterdiği performans ile transfer radarına giren Ersin Aydın ile prensipte anlaştı. Kariyerinde birçok kez başarı yakalayan ve son olarak 3.Lig'den 2.Lige çıkan Düzce Cam Düzcespor'a şampiyonluk sevinci yaşayan Ersin Aydın, bu sezon başında Ordu'ya gelerek 52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaşmıştı. Penaltı vuruşlarında her dönem kalesinde güven veren bir kaleci olarak dikkat çeken Ersin Aydın, geride kalan sezon 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off maçlarında kurtardığı penaltılarla finale taşımıştı.


Çimentaş Elazığspor  maçında üç gol yiyen ve adeta takımda en çok üzülen futbolcuların başında gelen Ersin Aydın'ın gözyaşları yayıncı kuruluşa yansırken Ersin Aydın sosyal medya hesabından 'Alarm kuranların uyuyacağı, hayal kuranların uyuyamayacağı türden bir gece' gönderisini kendi hesabından da paylaşımını yapmıştı. 34 yaşındaki tecrübeli file bekçisi Ersin Aydın Play-Off 1.Tur maçında olduğu gibi 3.Tur mücadelesi olan Aliağa Futbol A.Ş. maçında penaltılarda kalesinde adeta büyüdü ve kurtardığı iki penaltı ile takımını finale taşımış ancak 2.Lige yükselme sevinci yaşayamamıştı.

52 Orduspor Futbol Kulübü formasını geçen sezon 34 maçta giyen Ersin Aydın 35 gol yerken, 12 karşılaşmada kalesini gole kapatmıştı. Ersin Aydın, 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde geçen sezon lig maçlarında süre kaçırmayan tek futbolcu olarak kayıtlara geçmişti.
 

Editör: Samet Karadağ