2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig B Grubu'nda mücadele eden ve ilk haftalardan zirveye yerleşen Gülyalı Turnasuyuspor, geçtiğimiz haftayı BAY geçmişti. Geçen hafta maç yapmamasına rağmen liderliğini sürdüren namağlup Gülyalı Turnasuyuspor'da Esnafspor maçı hazırlıkları sona erdi. Pazar günü bu sezon Gülyalı İlçe Sahası'ndaki ikinci maçına çıkacak olan Gülyalı Turnasuyuspor'da EşBaşkan Mehmet Murad Yıldız maç öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

turnasuyuspor-5

Gülyalı Turnasuyuspor taraftarlarına seslenen Mehmet Murad Yıldız: ''Tarihinde onlarca, yüzlerce hatta binlerce yüreğin desteği ve duasıyla edinilmiş başarılar barındıran şanlı Gülyalı Turnasuyuspor'umuzun her biri ayrı ayrı değerli olan futbolcuları, maçlarını kayıpsız atlatarak bu büyük camiaya bölgesel amatör lige çıkarak hediye etmeyi hedefliyor. Bu noktada, takımımızın taraftarlarından yoksun kalacağı her maç, sahada bir kişi eksik olacağı anlamına gelmekte. Şampiyonluk yolunda önemli bir gücünden yoksun olması anlamı taşımaktadır. Bu nedenle, gerek maç öncesinde futbolcularımız sahada ısınırken gerek maç sırasında, taraftarlarımıza düşen yegane görev küfürsüz tezahürat, 90 dakika boyunca hep destek tam destek olacaktır.

turnasuyuspor-2

Geçen sezon başında Gülyalı Turnasuyuspor'da eşbaşkanlık görevine başlayan Mehmet Murad Yılmaz aynı zamanda: ''Taraftarlarımızdan ricamız, oyuncularımızı maç öncesinde tribüne çağırmaları kötü ve küfürlü tezahürattan uzak durmaları, bu tutumlarını maç sonuna kadar sergileyerek takımımızın alacağı galibiyette her zaman olduğu gibi büyük pay sahibi olmalarıdır. Gelin bu formaya Bölgesel Amatör Lige çıkmayı her birlikte kazandıralım.'' diyerek futbolseverleri Gülyalı İlçe Sahası'nda oynanacak olan Esnafspor maçına davet etti.

SAMET KARADAĞ