2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off'a kalan takımların şampiyonluk mücadelesi sürerken bu sezon maçlarını yeni yapılan Gülyalı İlçe Sahası'nda oynayan Gülyalı Turnasuyuspor, bu sahada ilk Play-Off maçına çıktı. Geçen hafta Orduspor karşısında son dakikada yediği golle berabere kalan Gülyalı Turnasuyuspor, bu hafta ise Fatsa Yaşamspor filelerine adeta gol oldu yağdı ve galibiyeti çok rahat aldı.

Rakibini çözme noktasında 38 dakika bekleyen ve ilk yarıda Tuğcan Öztürk'ün attığı golle soyunma odasına 1-0 öne giren Gülyalı Turnasuyuspor ikinci yarıda gol sağanağına başladı. Fatsa Yaşamspor karşısında ikinci yarıda Birkan Aydın'ın 4, Tolga Katırcı'nın 2 ve Yiğit Akman golleri ile bir anda kendi hanesini sekiz yapan Gülyalı Turnasuyuspor rakibinin tek golüne engel olamadı. İki takım arasındaki 90 dakikalık süreç ise 8-1 bitti.

Gülyalı Turnasuyuspor bu galibiyetle birlikte gruplardaki puanını dört yaparken, Fatsa Yaşamspor ise Galataspor'dan sonra Gülyalı Turnasuyuspor'a da 8-1 kaybetti.

Editör: Samet Karadağ