2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de geçen sezon Yarı Final oynama başarısı gösteren ve yeni sezonda yeni bir takım kurarak yeniden Mümin Sarı'yı takımın başına getiren Gülyalı Turnasuyuspor'da Süper Amatör Lige yükselme ve Play-Off sevinci yaşanıyor. Gülyalı Turnasuyuspor'da 12 yıl önce 2.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan teknik direktör Mümin Sarı, bu sezon takımın şampiyonluk hedefinden bahsetti.

Gülyalı-Turnasuyuspor-6

Mümin Sarı, takımın bu sezonki ilk hedefini gerçekleştirdiğini belirtirken ''Öncelikle sezon başı kulübümüzün Süper Amatör'e çıkma hedefini başardığımız için mutluyuz. 2012 yılında Gülyalı Turnasuyuspor ile 2.Amatör Lig'de başlayan serüvenim önce 1.Amatör şimdi de Süper Amatör'e çıkmayı başardığım için de ayrıca mutlu ve huzurluyum. Bu uzun süreçte başta rahmetli kurucu başkanımız Refik Koyun, İbrahim Atasever, İbrahim Köksal başkanlarım, Nurettin Aydoğdu başkanım, son dönem başkanlarım Şükrü Öztürk ve Mehmet Murad Yıldız başkanlarım ve tüm başkanlarımın, yönetim kurulu üyelerine bana sağladıkları imkanlar için yürekten teşekkür ediyorum.'' dedi.

Gülyalı Turnasuyuspor teknik direktörü Mümin Sarı Play-Off süreci ile ilgili olarak ''Bu uzun süreçte tüm mesaimi bu kulüp için harcamanın vicdan huzurluğu içinde olmam benim için çok değerli olduğunu belirtmek isterim. Artık yeni dönemi göğüslemeye ben futbolcularım Salı günkü antrenman ile başlıyoruz. Öncelikle ilk periyot olan beş maçlık süreçte ilk dört içinde bir yer bulmayı hedefliyoruz. Bize yeterli olan puanları kesinlikle alabileceğimi sevgili sporcu evlatlarıma güveniyorum. Bizi destekleyen tüm taraftarlarımızın bunu bilmesi ve bize yeterli destek sevgisini göstermesini istiyorum. Futbol bir sonuç oyunudur, sonucu almadan erken ve peşin hüküm vermesinler. Bizi aşağı çekmek isteyen unsurları içimizde barındırmayalım. Biz Gülyalı Turnasuyuspor olarak çok güçlü ve karakterli bir takımız, bundan dolayıdır ki her zorluğun üstesinden gelebilecek kalite ve kapasitemiz vardır. Son olarak bütün destekçi taraftarlarımızdan sonuna kadar destek talep ediyorum. Bugüne kadar nasıl başardıysak bundan böyle öyle olacak.'' ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ