2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de B Grubu'nda farklı hedefleri olan iki takım karşı karşıya geldi. Ligin son haftalarına girildikçe küme düşme korkusu yaşamak istemeyen ve bu süreçte acil puanlara ihtiyaca olan Esnafspor ile geçen hafta Çamaşspor karşısında 16 golle kazanan Gülyalı Turnasuyuspor karşı karşıya geldi. Zaman zaman yoğun yağmurun yağdığı maçta gol yağmuru ikinci yarıda geldi.

Gülyalı-Turnasuyuspor-6

Maçın ilk yarısının ortalarında Gülyalı Turnasuyuspor'da Salih Can Yıldırım rakibine yaptığı sert müdahale sonrasında kırmızı kart görürken, 10 kişi oynayan Gülyalı Turnasuyuspor'da Tuğcan Öztürk attığı golle takımını soyunma odasına 1-0 önde götürdü. Esnafspor ikinci yarıya golle başlarken Gülyalı Turnasuyuspor 76.dakikada Yiğit Akman ve 78.dakikada Birkan Aydın bir anda skoru 3-1 yaptı. Esnafspor üst üste gollerin ardından bir gol daha attı ve maçı Gülyalı Turnasuyuspor 3-2 kazandı


Esnafspor karşısında maçın üçte ikilik bölümünü 10 kişi oynayan Gülyalı Turnasuyuspor maçı kazanarak puanını 27 yaptı. Esnafspor ise haftayı mağlubiyetle kapatarak 8 puanda kaldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ