2021-2022 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de final oynayan ve geçen sezon Play-Off Yarı Finalde sezonu noktalayan Gülyalı Turnasuyuspor, bu sezon ise Çeyrek Finalde ilk maçı 2-1 kazanmasına rağmen Eskipazarspor karşısında rövanş mücadelesini 2-0 kaybedince sezonu noktalamıştı. Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off'ların gediklisi olan ve bu sezon da Play-Off bileti almayı başaran Gülyalı Turnasuyuspor'da kulüp resmi hesabından yapılan açıklamada sezon değerlendirmesi yapıldı.

Gülyalı-Turnasuyuspor-5

Gülyalı Turnasuyuspor'da kulüp yönetimi tarafından yapılan açıklamada ''Çeyrek final rövanş maçında Hatipli Eskipazarspor'a 2-0 mağlup olarak Play-Off serisine veda etmiş bulunuyoruz. Bu sonuç elbette ki hayal kırıklığı yaratsa da, sezon boyunca ortaya koyulan mücadele ve emekleri göz ardı etmeden bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Sezonun başından itibaren hedefimiz, Play-Off'a yükselerek kulübümüzü daha ileriye taşımaktı. Bu hedef doğrultusunda takımımızın gösterdiği performans, disiplin ve azim takdirle karşılandı. Ligdeki mücadelemizde önemli başarılara imza attık ve bunun gururunu yaşadık. Çeyrek finalde karşılaştığımız rakibimiz Hatipli Eskipazarspor, güçlü bir performans sergileyerek galibiyeti elde etti. Ancak bizler de sahada var gücümüzle mücadele ettik, futbolcularımızın ortaya koyduğu gayreti ve isteği takdirle karşılıyoruz. Maçın sonucu ne olursa olsun, futbolun doğasında var olan bu tür zorlu mücadelelerden dersler çıkarmak ve gelecek için daha güçlü adımlar atmak önemlidir.'' ifadeleri yer aldı.

Gülyalı Turnasuyu 11

Gülyalı Turnasuyuspor'a destek olan taraftarlar için teşekkür de etmeyi ihmal etmeyen yönetim ''Kulübümüzde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Futbolcularımızın sahadaki performansı, teknik ekibimizin çalışmaları, kulüp çalışanlarımızın özverisi ve taraftarlarımızın verdiği destek bizi bugünlere getirdi. Bu birlik ve beraberlik ruhuyla, gelecek sezon için daha büyük hedeflere yürüme azmimiz tamdır. Gelecek sezon için tecrübelerimizden aldığımız güçle daha sağlam adımlar atmaya kararlıyız. Kulübümüzü daha ileriye taşımak, başarılarımızı arttırmak ve siz değerli taraftarlarımızı gururlandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu süreçte bize olan inancınızı ve desteklerinizi hissetmek bize büyük motivasyon sağlıyor. Gülyalı Turnasuyuspor ailesi olarak, birlikte nice zaferlere ve başarılara imza atacağımıza olan inancımız tamdır. Sizlere olan minnettarlığımızı bir kez daha ifade eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.'' ifadeleri yer aldı ve bu ifadeler sezonun son açıklaması oldu.

Editör: Samet Karadağ