Yapılaşmanın her geçen gün arttığı Turnasuyu mahallesinde ise var olan doğal gaz alt yapısı genişliyor. Bugüne kadar gerçekleşen çalışmalarda toplam hat uzunluğu 30 km’ye dayanırken toplam abonelik sayısı ise 1317’ye çıktı.

Gülyalı Yeniköy ve Ürümbey mahallelerini de içine alan ilçe merkezinde doğal gaz çalışmalarının geçtiğimiz yıl başladığını anımsatan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İçinde bulunduğumuz yıl itibarıyla geçtiğimiz kış vatandaşlarımız doğal gaz konforuyla tanışmıştı. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda doğal gazın yaygınlaştırılması noktasında çalışmalar devam ediyor. Yeniköy ve Ürümbey mahallelerimizin ardından Gülistan mahallemizde de çalışmalar başladı. Burada özellikle Birsen-İhsan Sakaoğlu Aile Sağlığı Merkezi’yle Ayşe Şahin Çok Programlı Lisesi gibi vatandaşlarımıza hizmet eden kamu kurumlarımızın da doğal gaza kavuşacağını vurgulamak isteriz. İlçe merkezinde bugüne kadar 9 km’lik bir doğal gaz alt yapısı tamamlandı. 352 hanemiz abonelik işlemlerini gerçekleştirerek konforu yaşamaya başladı. İlerleyen alt yapı çalışmalarıyla birlikte hanelerde doğal gaz dönüşüm çalışmaları da devam ediyor. Yakın zamanda abone rakamlarının daha da artacağını söyleyebiliriz. Gülyalılı hemşehrilerimizin mutluluğu ve konforu için çalışmaları yakından takip ediyor, doğal gaz alt yapısının genişlemesi için girişimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Turnasuyu’nda konut yatırımları arttı

Altınordu ilçesiyle sınırı bulunan Turnasuyu mahallesindeki çalışmaları da değerlendiren Başkan Tepe, “Mahallemizin bir bölümünde doğal gaz alt yapısı daha önceden mevcuttu. Ancak son dönemde konut yatırımlarının artmasıyla birlikte alt yapı yatırımlarına da hız verildi. Karayolunun üst bölgesinde yer alan yerleşim alanlarında daha önce doğal gaz yoktu. Burada imarla ilgili problemleri çözüme kavuşturarak doğal gaz alt yapısının bu bölgede de genişlemesini sağladık. Yatırımlar arttıkça ve problemler ortadan kalktıkça hanelerimiz doğal gaza daha çabuk erişim sağlıyor. Turnasuyu mahallemizdeki hat uzunluğu 21 km’ye ulaştı ve toplam abonelik 965 oldu” dedi. Haber merkezi

Gülyalı baştan sona yenileniyor! Gülyalı baştan sona yenileniyor!