“Atatürk'ü yüreğimizden silemezsiniz“

05 Haziran 2021 Cumartesi 10:07
Bu haber 292 kez okundu

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ayasofya Camii'nde Atatürk'e hakaret edilmesine tepki göstererek, "Mustafa Kemal Atatürk'ü kimsenin gönlünden yüreğinden silemezsiniz, silemeyeceksiniz." dedi.

“Atatürk'ü yüreğimizden silemezsiniz“

'Mustafa Kemal Atatürk, verdiği şerefli mücadeleyle, geldikleri gibi gidecekler diyerek, bu memleketin kurtuluşunda maya, emek, mücadele vermiş, bu vatan için canını vermek için imtina etmemiştir' diyen Enginyurt, "Atatürk düşmanlarına sesleniyorum: Aradan geçen 80 yıla yakın zamanda siz uzaya roket yolladınız da Atatürk, roketi geri mi çevirdi? Milli geliri 20 bin dolar yaptınız da Atatürk 5 bin dolara mı düşürdü? Siz dindar bir nesil yetiştirdiniz de Atatürk, kindar bir nesil mi yetiştirdi? Birliği beraberliği sağladınız da Mustafa Kemal Atatürk mü engelledi?" diye sordu.

"Yeter artık"

Enginyurt; "Bu memlekette konuşulacak şey, Atatürk'ten intikam almak değildir. Atatürk, din düşmanıdır diyerek kimsenin eline bir şey geçmedi, geçmeyecektir. Atatürk'ten nefret etsin diye bir nesil yetiştirmeye çalıştınız. 10 Kasım'da 9'u 5 geçe 12 milyon kişi Anıtkabir'i ziyaret etti. 60-70 milyon kişi ayağa kalktı. Demek ki hakaretle, küfürle kafirlikle suçlayarak Mustafa Kemal Atatürk'ü kimsenin gönlünden yüreğinden silemezsiniz, silemeyeceksiniz. Mustafa Demirkan Hoca madem hafızsa hafızlığını yapsın. Hafızlıkla ilgili konuşsun. Buna tepki göstermek her Türk'ün görevidir. Yeter artık." diyerek sözlerini tamamladı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x