“TMO fındık alımına devam etmeli”

28 Nisan 2021 Çarşamba 10:46
Bu haber 407 kez okundu

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk TMO'nun fındık alımlarına ilişkin yaptığı basın açıklamasında TMO 2020/2021 yılı fındık alım sezonunu 30 Nisan’da bitireceğini ilan etmektedir. Bu kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Böyle bir duruş; fındık üreticisini hiçe saymaktır.” Dedi.

“TMO fındık alımına devam etmeli”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk açıklamalarına devam ederken şunları belirtti; “Ordu halkının tamamını ilgilendiren fındık ürünümüzün değerinde pazarlanması olmazsa olmazımızdır. TMO 2020/2021 yılı fındık alım sezonunu 30 Nisan’da bitireceğini ilan etmektedir. Bu kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Böyle bir duruş; fındık üreticisini hiçe saymaktır. Geldiğimiz nokta; fındık piyasasını belirleyen üç oyunculu aktör bulunmaktadır. İtalyan merkezli Ferrero birinci aktör, Singapur merkezli Olam gıda ve üçüncü sırada ise her dönem fındık politikalarını belirleyen Balsu gıdasıdır. Eğer TMO bu oyuncuların dışına çıkarsa fındık üreticisinin mağdur olacağı bir gerçektir. Vatandaşın emanette ve depolarında bulunan fındıkları yok pahasına satılmayacağı gerçeğini görmezden gelemeyiz. İktidar bu gerçekleri göz ardı etmemelidir.”

Başkan Şentürk;” Vatandaşın emeğinin, alın terinin yok olmaması doğru olandır. TMO 30 Haziran sonuna kadar alımlara devam etmelidir. Doğru olan budur. Yapılması gerekende budur. Ordu kamuoyunun bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Emeğimize ve ürünümüze sahip çıkılmalı bu hepimizin ortak sorunudur.” Dedi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x