Ünye’de yol çalışmasına ağırlık verildi

04 Mayıs 2021 Salı 10:20
Bu haber 109 kez okundu

2 bin 800 km’lik yol hizmet ağına sahip olan Ünye’de dokunulmadık nokta bırakılmaması talimatını veren Ünye belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu çerçevede kırsal kesimler başta olmak üzere merkez mahallelerde altyapı ve yol yatırımlarına ağırlık verdi.

Ünye’de yol çalışmasına ağırlık verildi

Belediye Başkanı Tavlı’nın 2 yıllık görev süresi içerisinde şu ana kadar 70 km’nin üzerinde beton yol, 48 bin metrekare parke yol, 2 bin metreküp taş duvar, 1100 km stabilize ve tesviyeli yol çalışması ve birçok noktada sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirildi.

Hizmetler artacak

Ünye’nin yol yatırımları anlamında büyük ivme kazandıracak olan önemli bir projeyi başlatan Başkan Hüseyin Tavlı, Ünye Belediyesi’ne geçtiğimiz aylarda kazandırdığı yaklaşık 50 dönümlük arazi üzerine beton santrali ve konkasör şantiyesi yapım projesini başlatmıştı. Bu kapsamda hızlı bir çalışma takvimine başlanan projede sona yaklaşılıyor. Mayıs ayı içerisinde tamamlanması planlanan tesis hizmete alındığında Ünye’nin yol yatırımları hizmeti ikiye katlanmış olacak. Aynı zamanda kendi tesisinde yol hammaddesi üretecek olan Ünye Belediyesi daha uygun maliyetle üretim yapacağı için çok daha fazla mahalleye yol hizmeti götürmüş olacak.

Yol yatırımlarında tarihi atak

Yol yatırımlarının en önemli hizmet kalemlerinde biri olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’mizin her mahallesine eşit hizmet anlayışı ile 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Bu kapsamda kentimizin yol hizmetini tarihinde görülmemiş şekilde karşılamış olmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x