Vargeloğlu, incelemelerde bulundu

05 Haziran 2021 Cumartesi 10:03
Bu haber 231 kez okundu

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa ilçe ziyaretinde İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ile birlikte, ilimiz Altınordu ve Ünye ilçelerinin ardından Fatsa'da kurulumu yapılan E-Sınav Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Vargeloğlu, incelemelerde bulundu

 Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon hedeflerinden biri olan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Altınordu ve Ünye'de faaliyette bulunan E-Sınav Merkezi'nin ardından Fatsa E-Sınav merkezinin kurulumu tamamlandı.

Fatsa E-Sınav Merkezi'nde aynı anda 20 öğrenci/kursiyer internet üzerinden sınava girebilecek olup; e-sınav merkezinde öğrenciler randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilecek ve sınav sonuçlarını hemen sınav bitiminde kapıda bulunan "Kiosk'lardan" öğrenebilecekler. E-Sınav Merkezi'nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları ile Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının "online" ortamda yapılması planlanmaktadır.

Önümüzdeki süreçte ise E-Sınav Merkezinde birçok farklı bakanlığa ait sınavlar ile diğer protokol sınavlarının da yapılması hedeflenmekte olup; Akkuş, Aybastı ve Mesudiye ilçelerimiz için E-Sınav Merkezi kurulum çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca; Korgan ve Kumru ilçelerimiz de E-Sınav Merkezi için planlamaya alınmıştır. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x