Tutulma, saat 11.45'te Meksika'nın Pasifik kıyısında başlayacak. Tutulma, saat 14.22'de Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine ulaşacak. Tutulma, saat 16.57'de Kanada'nın Nova Scotia eyaletinde sona erecek.

Tutulma, Dünya'nın yaklaşık 32 milyon sakini tarafından izlenebilecek. Tutulma, Kuzey Amerika'da yaşayanlar için yüzyılın en uzun tam güneş tutulması olacak.

Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Astroloji uzmanları, güneş tutulmalarının burçları önemli ölçüde etkileyebileceğini söylüyorlar. 8 Nisan'daki güneş tutulması, Boğa burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle, Boğa burçları tutulmadan en çok etkilenecek burçlar arasında yer alıyor.

güneş tutulması

Tutulma, Boğa burçlarının maddi durumlarını, kariyerlerini ve ilişkilerini etkileyebilir. Boğa burçları, tutulma sırasında yeni başlangıçlar yapmak için iyi bir fırsat yakalayabilirler.

Tutulma, diğer burçları da etkileyecek. Koç burçları, tutulma sırasında daha cesur ve iddialı olabilirler. Yengeç burçları, tutulma sırasında daha duygusal ve hassas olabilirler. Aslan burçları, tutulma sırasında daha yaratıcı ve özgün olabilirler.

güneş tutulması-1

Güneş Tutulmasında Ay Hangi Evredir?

Güneş tutulması sırasında, Ay yeniay evresindedir. Bu, Ay'ın Dünya'nın önünden geçtiği ve Güneş'i tamamen veya kısmen kapattığında olur.

Atakan Öztürk

Güneş Patlaması Oldu Mu? Güneş Patlaması Oldu Mu?

Editör: Atakan Öztürk