Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alan Türkiye, ilk maçta Gürcistan karşısında sahaya çıkarken maç öncesinde teknik direktör Montella'nın kadro tercihi eleştirilmişti. Özellikle Samet Akaydın'ın ilk 11'de olmasının kararı maç öncesinde en çok tartışılan konulardan bir tanesi olurken maçta hatasıza yakın oynayan Samet Akaydın'ın hatası ise maçın sonrasında fark edildi.

Samet Akaydın sahaya 4 numaralı forma ile çıkarken şortunda da 4 numara yer alıyordu. Ne olduysa maçın devre arasında oldu ve Samet Akaydın soyunma odasından sahaya ikinci yarı için geldiği zaman şortundaki numara değişti. Maç sonunda sosyal medyanın en çok konuşulan konusu olan şort numarası konusunda, sahada 4 numaralı forma ile yer alan Samet Akaydın, ikinci 45 dakikada 14 numaralı şort ile sahada yer aldı. Savunmadaki partneri Abdülkerim Bardakcı'nın giydiği 14 numara konusunda, Samet Akaydın'ın devre arasında yanlışlıkla Abdülkerim Bardakcı'nın şortunu yanlışlıkla giyme ihtimali konuşulmaya başlandı.

Türkiye A Milli Takımı'nda Gürcistan maçında ikinci yarıda sahada iki tane 14 şort numaralı futbolcu yer alırken bu hata ise maç içinde fark edilmedi. Samet Akaydın'ın formasında '4' ve şortunda '14' numaraların olması konusunda ise şampiyona yetkilileri tarafından bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.

Editör: Samet Karadağ