Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun, talepler üzerine başlattığı “askıda eşya” dayanışma kampanyasına katılımın sevindirici olduğunu belirterek, “İlçemizde ev eşyasından çocuk mamasına kadar çeşitli gereksinim talepleri gelmesi üzerine başlattığımız “askıda eşya” kampanyasına beklediğimizden fazla destek geldi. Gürgentepe halkının geçmişten gelen dayanışma geleneğinin devam etmesi beni oldukça etkiledi. Bunun üzerine yeni talepler üzerine kampanyamızın alanını büyüttük. Bu nedenle kampanyamıza desteği yalnızca Ordu halkından değil sesimizi duyan her ilimizden bekliyoruz.” Diye konuştu.

Başında çatısı olmayanlar var

     Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun halkın gereksinimlerinin sınırsız olduğunu vurgulayarak, “Gürgentepe’de gereksinim duyulan eşya gereksinimi sınırsız. Başlattığımız kampanya iyi gidiyor. Ev eşyasından kira yardımına, çocuk mamasından çeşitli bağışlara katılım umudumuzu tazeledi. Bu nedenle başta engelli yurttaşlarımız olmak üzere gereksinimi olanlara destek olmaya çalışıyoruz. Bir engelli yurttaşımızın başını sokacak çatısı yok. Ona ev yaptırmak istiyoruz. Kaymakamlık makamı ve Gürgentepe Belediyesi olarak engelli yurttaşımıza başını sokacak bir ev yaptırmak istiyoruz. Kampanyamızı, Gürgentepe halkımızın dayanışma ruhuyla birleştirerek başaracağımıza inanıyorum.” dedi.

Yarımı yapan da alan da bilinmeyecek

       Yardım dayanışmasında yardım edenle yardım alanın kimlikleri bizde saklı kalacak. Yardımı şova dönüştürmeyeceğiz. Yardımı Belediye olarak biz de yapıyoruz demeyeceğiz. Köprü olacağız. Olanağı olandan desteğe gereksinim duyana köprü olacağız. Halkçı belediyecilik anlayışımız gereği önce belediye olanaklarını kullanmak istiyoruz ancak halkın dayanışması olmadan yaraları sarmanın olanağı yok. Dayanışma kampanyamıza destek olan Kaymakamımız Buket Yeşilgül’e de teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir