2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de mücadele eden ve A Grubu'nda rakipleri karşısında hiç kaybetmeyen Gürgentepespor, matematiksel olarak ilk iki sırayı garantiledi. Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve küme düşme üzüntüsü yaşayan Gürgentepespor, yeni liginde fazla kalmadı ligin bitimine iki hafta kala 1.Amatör Lige yükseldi. Gürgentepespor, 2.Amatör Lig 12.hafta maçında Akyazı Gençlikspor karşısında 6-2 kazandı.

Gürgentepespor111

Ordu 2.Amatör Lig'de şu ana kadar kaybetmeyen iki takım olan Gürgentepespor ile Akyazı Gençlikspor arasındaki maç Gürgentepe İlçe Sahası'nda oynandı. A Grubu'nda ilk iki sırada yer alan ve maç kaybetmeyen Gürgentepespor ile Akyazı Gençlikspor arasındaki maçta kazanan tarafın matematiksel olarak 1.Amatör Lige yükselmesine kesin gözüyle bakılırken, Gürgentepespor maçı rahat kazandı. Taraftarlarının desteği ile Akyazı Gençlikspor'u 6-2 yenen Gürgentepespor, maç sonunda büyük sevinç yaşadı.

Gürgentepespor taraftarları maç sonunda Gürgentepe İlçe Sahası'na inerken bu süreçte futbolcularla birlikte 1.Amatör Lige yükselme coşkusunu doyasıya yaşadı. Gürgentepespor önümüzdeki sezon 1.Amatör Lig'de mücadele edecek.

Editör: Samet Karadağ