2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de A Grubu'nda 7.haftanın en kritik maçlarından bir tanesi Karşıyaka 2 Nolu Saha'da oynandı. İlk altı haftalık sürede alınan puanlarla birlikte Gürgentepespor ligde 11 puanla ikinci sırada, Fidangörspor ise 10 puanla üçüncü sırada yer alırken iki takım karşı karşıya geldi. Karşıyaka 2 Nolu Saha'da oynanan haftanın en kritik maçında kazanan taraf konuk ekip Gürgentepespor oldu.

Maça rakibi karşısında dirençli başlayan Fidangörspor, bu sürede sürpriz ataklar bulsa da bir anlık konsantrasyon kaybı sonrasında kalesinde golü gördü. Konuk ekip Gürgentespor golcü ismi Ferdi Coşkun ile 40.dakikada 1-0 öne geçti ve soyunma odasına önde girdi. Maçın ikinci yarısında karambol yaşanan bir anda ikinci golü bulan Gürgentepespor maçı 2-0 kazandı. Maçın ikinci yarısında ise bir an saha içinde gerginlik yaşanırken Fidangörspor ile Gürgentepespor arasında oynanan maçı 2-0 bitti.

Fidangörspor aldığı bu mağlubiyetle birlikte ligin ilk yarısını 10 puanda tamamlarken, Gürgentepespor ise 14 puanla ligin ilk yarısını Akyazı Gençlikspor’un averajla önünde ilk sırada tamamladı.